LBC Businessclub steunt Het Veur Theater

Dans met je hart en je voeten zullen volgen

Een wens is voor Het Veur Theater aan de Damlaan in vervulling gegaan. Sinds eind mei 2017 ligt er een nieuwe balletvloer in dit intieme theater aan de Damlaan. Die werd mogelijk gemaakt door de inzet van vrijwilligers van het theater en financiële ondersteuning door de LBC Businessclub vanuit het motto ‘Dans met je hart en je voeten zullen volgen’. Op 1 juni was de officiële overdracht, in het bijzijn van danstalent Mira Moreno en Roselie, beiden van Dans aan de Vliet.

‘Wij zijn bijzonder blij met deze nieuwe vloer’, vertelt Oscar van Schijndel, de drijvende kracht achter Het Veur Theater. ‘Zeker omdat we het momenteel zonder subsidie moeten stellen. De nieuwe vloer was na circa zes jaar hard nodig. Vaak staat een balletvloer als eis op de technische lijst bij cabaret, muziek en andere kleinkunst. Een dergelijke vloer is bijzonder geschikt voor dansen en andere podiumkunsten. De vloer is glad, maar heeft tegelijk een bepaalde stroefheid. Ideaal bij het dansen, zoals Mira Moreno en haar pupil laten zien.’

Paul van Rede, voorzitter LBC Businessclub: ‘Wij vinden het belangrijk om als ondernemersclub culturele doelen in Leidschendam-Voorburg te ondersteunen. Het Veur Theater biedt kansen voor aanstormend talent en weet ook bekende namen naar onze gemeente te halen. Wij willen cabaret, muziek en dans voor elke liefhebber in onze gemeente mede mogelijk maken. Daarvoor zijn wel goede faciliteiten nodig, zoals een balletvloer voor Het Veur Theater. Het is een culturele parel in Leidschendam-Voorburg, waarvan ook verenigingen als Toneelvereniging de Gezellen en Dans aan de Vliet gebruikmaken. Een parel die je moet koesteren.’

Meer informatie op hetveurtheater.nl.